Cudowny Jan Paweł II

4 marca 2010


Karol Wojtyła, znany szerzej pod pseudonimem Jan Paweł II jest w Polsce obiektem kultu. Za jego życia stawiano mu pomniki, które czasem nawet osobiście poświęcał. Takie sytuacje miały miejsce tylko w krajach o rządach totalitarnych, gdzie przywódcy tacy jak Stalin, Lenin oglądali własne pomniki.

Zaraz po śmierci zaczęto na siłę szukać cudów, by z Ojca Świętego zrobić Świętego. Cud znaleziono w postaci zakonnicy, która modląc się do zmarłego papieża cudownie wyzdrowiała. Ostatnio okazało się, że albo cudu nie było, albo cud został cofnięty.

Cudownie uzdrowiona zakonnica okazała się chora. Ten naciągany cud tłumaczyłby, dlaczego z takim pośpiechem chciano wynieść Karola W. na ołtarze.

Ja osobiście patrzę na to wszystko z boku, jako obserwator. Poprzedni papież podobno był wielkim człowiekiem. Piszę podobno, ponieważ ja osobiście nie dostrzegłem jego wielkości. Wszyscy zwolennicy wielkości powołują się na encykliki, ale nikt ich nie cytuje. Zapewne dlatego, że nikt ich nie czyta.

Gdybym był złośliwy, to powiedziałbym, że Karol Wojtyła znany jest z tego co Paris Hilton, czyli znany z tego że jest znany. Ale ponieważ nie jestem złośliwy, to powiem, że znany jest z zajmowanego stanowiska za życia.

W mojej pamięci człowiek ten zasłynął z ukrywania pedofilii. Zasłynął z ukrywania amerykańskich biskupów w Watykanie, którzy byli ścigani za molestowanie nieletnich w stanach.

Tak. Nie płakałem po papieżu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: