W tym kraju nie może być normalnie.

14 kwietnia 2010


Miało być pięknie, z patosem. Niestety życie okazało się jak zawsze okrutne i sprowadziło mnie brutalnie na ziemię.

Zabytek klasy zerowej, jakim jest Wawel ma zyskać dodatkową atrakcję w postaci ciał powszechnie nielubianego Lecha Kaczyńskiego i jego już bardziej lubianej małżonki. Decyzję podobno podjął pan Stanisław Dziwisz, który zajmuje urząd metropolity krakowskiego. Pisze podobno, ponieważ nie mam aż tyle czasu, żeby na bieżąco śledzić wszystkie wątki i nie jestem w stanie zweryfikować, czy naprawdę ten pan był pomysłodawcą tego absurdalnego pomysłu.

O tym jak jest to absurdalny pomysł może świadczyć fakt, iż mieszkańcy Krakowa spontanicznie zaprotestowali przeciw tej decyzji. Protest w trakcie żałoby jest wyjątkowo wymowny, zwłaszcza w Krakowie, gdzie PiS ma duże poparcie.

Żaden polityk nie miał tak wysokiego elektoratu negatywnego! Aż 75% Polaków głosowałoby przeciw Kaczyńskiemu w wyborach. Wawel jest dla króli, a era królewskich rządów już dawno minęła. Zgodzę się, że Kaczyński królem z przyjemnością by został, ponieważ król ma władzę absolutną, a władza absolutna marzyła się bliźniakom od dawna.

Wydaje się, że najwięcej chce ugrać kler, który już teraz wznosi modły. Cytując księdza infułata Janusza Bielańskiego za wp.pl: „Teraz ja modlę się za Lecha Kaczyńskiego i błagam, by wyprosił u Boga godnego swego następcę”. Kościołowi Katolickiemu marzy się następca, który będzie równie spolegliwy. Pamiętając, że Kaczyńscy byli popierani przez Rydzyka, podobnym następcom mówię stanowcze NIE!

Na koniec zacytuję zmarłego: „Spieprzaj dziadu”.

Reklamy

Komentarze 2 to “W tym kraju nie może być normalnie.”

  1. Sek Says:

    Nie zgadzam się :d Polecam poczytać kto leży pochowany na Wawelu, oraz prześledzić życiorys co niektórych osób 😉 Po za tym, Dziwisz nie podjął tej decyzji sam z siebie.

    Po za tym, ilu było mieszkańców Krakowa którzy protestowali ?

  2. demokryt Says:

    Na podstawie wywiadów, jakie usłyszałem w mediach, jasno wynika że Dziwisz podjął decyzję sam z siebie i do niej przekonywał „resztę świata”. Co zrobił Kaczyński, by zasłużyć na Wawel? Skłucił nas ze wszystkimi sąsiadami, zasłynął błyskotliwymi wypowiedziami, np. „tylko nie od tej małpy w czerwonym”, „spieprzaj dziadu”. Był małym człowiekiem, który marzył o wielkiej władzy.

    Jest wiele osób, które się z decyzją nie zgadzają, ale nie poszły protestować. Wśród moich znajomych 99% jest przeciw pochówkowi Kaczyńskiego na Wawelu. Jakbym mógł, to też bym był na proteście, niestety jestem zbyt zajętym człowiekiem, by pozwolić sobie na takie przyjemności.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: