1 z 10

15 Maj 2010


Zostały zebrane listy kandydatów. Z długiej listy kandydatów pozostała dziesiątka. Dziesięciu kandydatów, z których żaden nie jest idealny. Można nawet powiedzieć, że żaden kandydat nie jest odpowiedni, lecz ponieważ fotel prezydenta nie może pozostać pusty, trzeba wybrać mniejsze zło.

Znów słychać wypowiedzi o „zmarnowanych” głosach oddanych na mniej popularnych kandydatów. W mediach już się rozpoczął wyścig na sondaże. Jeśli dać im jakąkolwiek wiarę, to liczącymi się kandydatami są Kaczyński i Komorowski.

Wybierając mniejsze zło, zastanawiam się jak ocenić tych kandydatów, którzy najprawdopodobniej spotkają się w II turze.

Jeżeli brać pod uwagę okres przed kampanią, to Komorowski nigdy nie zabłysnął jako człowiek charyzmatyczny. Paradoksalnie człowiek z mentalnością urzędnika na stanowisku prezydenta wcale nie jest złym wyborem. Po prostu będzie robił to co powinien, wygłaszał stonowane oświadczenia.

Kaczyński dla odmiany dąży do władzy za wszelką cenę. Okłamał społeczeństwo, że nie zostanie premierem. Zza pleców wywiera mu widmo IV RP, w której tajne aresztowania były filmowane przez dziennikarzy, a każdy obywatel był podejrzany. Widmo państwa policyjnego, w którym poza prawem stali jedynie członkowie PiS i przedstawiciele kleru.

Okres kampanii to ze strony Komorowskiego budowanie wizerunku i prezentowanie swoich poglądów. Kaczyński ukrył się tak głęboko, jakby był stan wojenny. Jeżeli Kaczyński będzie pełnił funkcję prezydenta tak jak prowadzi kampanię, to lepszym kandydatem będzie dowolny z pozostałej dziewiątki. Bo czy Polsce jest potrzebny prezydent, który nic nie robi?…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: