Władza deprawuje, władza absolutna deprawuje absolutnie

17 czerwca 2010


Wybory już wkrótce. Trwa walka o władzę. „Wielki Kłamca Kaczyński” dostał wyrok za kłamstwo właśnie i mam nadzieję, że ludzie to zauważą. Komorowski robi wszystko, by pokazać, iż nie nadaje się na stanowisko reprezentanta i dyplomaty. W tle Napieralski pojawia się jako czarny koń, który na finiszu ma szansę wyjść z ukrycia. Wiadomo: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

W cieniu wyborczej walki rząd przygotował kolejną próbę przejmowania władzy. Ta próba to nowe CBA, które będzie mogło zbierać informacje wrażliwe (wyznanie, choroby, preferencje seksualne itp.) o wszystkich, bo przecież wszyscy jesteśmy potencjalnymi przestępcami.

W tej chwili jest to projekt, ale Komorowski na pewno ją podpisze, jak tylko „przejdzie” przez sejm. W Trybunale Konstytucyjnym może „przypadkiem” utknąć na długie lata przy analizach prawnych (niektóre skargi „leżakują” już kilka lat).

Próba cichego wprowadzenia cenzury internetu nie powiodła się. Zapewne będą próby ponownego wprowadzania cenzury. Dobrym pretekstem będzie ACTA, którą rządy krajów wprowadzą – wszak będą mogły legalnie cenzurować. Oczywiście co będzie filtrowane oznaczy się klauzulą „ściśle tajne” i świat o tym nie usłyszy, a dla zwykłego Kowalskiego będzie oficjalna wersja „brzydkich” stron.

Rok 1984 przestaje być fikcją literacką. Jedno jest pewne, żyjemy w ciekawych czasach…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: