Dlaczego Kaczyński kłamie?

14 lipca 2010


No właśnie, dlaczego? Nawet małe dziecko wie, że kłamstwo zawsze wychodzi – to jest kwestią czasu. Dodatkowo komuś kto kłamie nikt nie chce wierzyć.

Dlaczego więc Kaczyński wciąż kłamie? Dlatego, że jego poplecznicy traktują go jak idola.

Środowisko, w którym Kaczyński ma poparcie, wykazuje cechy typowego fanatyzmu fundamentalnego. Zebrani wobec Radia Maryja ślepo wierzą w każde słowo swoich guru. Ponieważ zawsze ma rację, więc kłamstw się nie pamięta.

Podczas rozmowy przed wyborami z jedną z osób, która zaliczyć można do „wiernego kółka poparcia prezesa”, wyliczyłem kilka największych kłamstw. Usłyszałem w odpowiedzi, że przecież to nic takiego i każdy kłamie. W tym momencie osoba z którą rozmawiałem zaczęła ignorować moje argumenty. Dodatkowo szybko zmieniła temat, w myśl zasady: nie będę z Panem rozmawiać, bo ma Pan inne zdanie.

Jarosław deklaruje się jako wielki katolik. Jeżeli tak prawdomówni są wszyscy katolicy, to jestem za delegalizacją katolików jako zagrażających społeczeństwu i Polsce.

Dziś krótko za to z linkami. Na koniec pytanie, na które każdy powinien sobie odpowiedzieć uczciwie: czy uwierzysz koledze, który wciąż cię okłamuje? Pytanie pomocnicze: Kto powinien budzić większe zaufanie: kolega czy polityk?

Kilka linków, które warto przejrzeć:

http://www.zasadyobowiazuja.pl/

http://www.wprost.pl/ar/200185/Palikot-piramidalne-klamstwa-Kaczynskiego/

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8136034,Jaroslaw_wrocil___czyli_smolenska_ofensywa_PiS__Komentarze.html

http://arab.jogger.pl/2006/09/19/wszystkie-klamstwa-kaczynskich/

http://niss26an49.blox.pl/2009/06/Prawie-wszystkie-klamstwa-Kaczynskich.html

Reklamy

Komentarze 2 to “Dlaczego Kaczyński kłamie?”

 1. miguelm75 Says:

  Kaczyński kłamie dlatego, że testuje jak daleko może się posunąć względem swojego elektoratu. gdyby kłamstwo mu się nie opłacało, nie kłamałby (a przynajmniej nie tak obrzydliwie).

  nie umiem pojąć, jak można być takim idiotą, by popierać kogoś takiego, jak Kaczyński. ale skoro duża część Polaków ma problem ze zrozumieniem tekstu wiadomości czy instrukcji użytkowania różnych sprzętów, to czego się można spodziewać…

  • demokryt Says:

   Kaczyński jest bardzo mocno zdeterminowany. Cel jest jeden – władza absolutna. Jeżeli przeanalizujesz sposób postępowania Kaczyńskiego, to znajdziesz wiele analogii z faszystami. Nawet niektóre populistyczne zwroty są takie same.

   Społeczeństwo jest tłumem, a iloraz inteligencji tłumu jest równy połowie najgłupszej jednostki 😉 elektorat Kaczyńskiego jest fanatyczny, wyszkolony przez Rydzyka przyjmuje do wiadomości tylko to co jest słuszne z „jedynie słusznym poglądem”. Pozostałe wypowiedzi są traktowane jako ataki.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: