Krzyże do kościoła

9 sierpnia 2010


Właśnie trwa manifestacja przeciwników krzyża przed pałacem prezydenta. Wielotysięczny tłum skanduje hasło, które stało się tytułem tego wpisu. Dodatkowo można usłyszeć słynny cytat poprzedniego prezydenta: „spieprzaj dziadu”.

Młodzi ludzie wyszli pokazać, że to co się dzieje w Polsce bardzo im się nie podoba. Być może w końcu kler zauważy, że w kościołach nie ma w zasadzie młodych ludzi – oni zagłosowali nogami. Mieli dość politykowania, chciwości i monopolu na rację. To ostatnie doskonale oddaje jeden z transparentów: „moja racja jest najmojsza”.

Jest to doskonała szansa na początek zmian w kierunku normalności na linii kościół-państwo. Tylko by ten zryw nie poszedł na marne, trzeba czegoś więcej. Oprócz słów tej nocy, potrzebne są czyny w przyszłości. Pamiętajmy co politycy obiecywali, jak dotrzymywali obietnic. Niech każdy z Was, drodzy czytelnicy spyta polityka na wiecu wyborczym jakich obietnic dotrzymał, jakich nie dotrzymał i DLACZEGO ich nie dotrzymał.

Do kolejnych wyborów zostało jeszcze sporo czasu, ale już bądźmy świadomi. Już dziś miejmy odwagę stawiać niewygodne pytania. Walczmy razem o normalną Polskę, by nie musieli z niej uciekać młodzi ludzie. By Polska nie traciła przyszłości poprzez emigrację najlepiej wykształconych.

Rozmawiajcie ze znajomymi, nie bójcie się mówić swojego zdania. Nie milczcie w imię poprawności – bo to nie wypada, bo jeśli teraz zamilkniecie, to w przyszłości możecie nie mieć prawa się odzywać. Razem przywróćmy Polsce normalność!

Reklamy

Komentarze 2 to “Krzyże do kościoła”

 1. sfp Says:

  Chrzanisz Wasze.
  W mojej parafii bywam najmłodszy (szczególnie w dzień powszedni na 6:30 😉 ale są duszpasterstwa akademickie i post-akademickie (W-wie całkiem sporo). Prawda, że tych młodych w Kościele nie za dużo, ale może dlatego, że tu nie starczy krzyczeć kilku haseł, a nawet czegoś z puszek zmontować. Zmagam się, to wiem, że nie jest to łatwe.

  A ekipa chuliganów z Krakowskiego Przedmieścia… klawiatury szkoda na komentarz. I ich szkoda jak się okaże kto i do czego ich użył. Nie to, żebym nie był świadom gry z drugiej strony… Wielcy tego świata (no, Polski) rozgrywali, a lud sobie pod dyktando do oczu skakał.

  • demokryt Says:

   Młodzi uciekają od kościoła i jest to fakt. Powiedz mi ilu studentów co tydzień chodzi do kościoła? Czy 9 na 10? Zgodnie ze stanowiskiem kościoła katolickiego tyle powinno być, bo przecież w Polsce jest ponad 90% katolików…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: