Palikot realną alternatywą

3 października 2010


W sobotę odbył się kongres ruchu poparcia Palikota. Zgłoszenia były przyjmowane przez internet, a wielu polityków twierdziło, że Sala Kongresowa będzie świecić pustkami, ponieważ wirtualne kliknięcia nie istnieją w rzeczywistości.

W rzeczywistości sala kongresowa była pełna… Była na tyle pełna, że ludzie siedzieli na schodach, lub stali, a przed wejściem blisko tysiąc chętnych na wejście musiało oglądać relację na ekranie.

Większość obecnych to ludzie młodzi, choć z łatwością można było wypatrzyć skroń przyprószona siwizną. Wszystkich łączy jedna myśl: w Polsce jest źle i trzeba to zmienić. Ludzie mają dość tego co się dzieje na polskiej scenie politycznej. Mają dość kleru trzęsącego się za pieniędzmi. Ludzie tęsknią za normalnością.

Palikot jest osobą, która wychodzi poza niepisane ramy „poprawności politycznej”. Swoim zrywem aktywował osoby, które nigdy nie należały do partii politycznej, które z daleka omijały to bagno. Ma jasno zdefiniowany cel i wie co chce osiągnąć. Oby mu się powiodło.

Scena polityczna reaguje zgodnie z moimi oczekiwaniami. Ignorowaniem problemów, lekceważeniem nastrojów społecznych i chęcią pozostania w wygodnych ramach dotychczasowego układu.

Tusk doceniał siłę internetu, kiedy próbował tylnymi drzwiami wprowadzić cenzurę tego nowego medium. Przespał jednak, ponieważ internet już jest zbyt silnym medium. Protest internautów pokazał siłę internetu, a późniejsze spotkanie z autorami blogów miało na celu uratowanie twarzy rządu. Zwołanie na szybkiego protestu przeciw obecności krzyża przed Pałacem Prezydenckim pokazało, że można w kilka godzin zwołać kilkutysięczny tłum.

Zapisy na kongres również odbywały się przez internet. Transmisja w internecie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że serwery nie wytrzymały. Relacja z całości ma być dostępna, więc Ci co nie widzieli relacji na żywo, lub w retransmisji w tvn24, muszą uzbroić się w cierpliwość.

To co każdy z nas może zrobić, to rozmawiać z sąsiadami i znajomymi. Dajmy szansę nadziei i zróbmy coś dla Polski. Pora by politycy zrozumieli, że to my wyborcy decydujemy, kto nami rządzi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: