Kto się boi Palikota?

18 listopada 2010


Palikot szumnie wyszedł z PO. Wkrótce zgodnie z obietnicami ma złożyć mandat posła. Posiada zarejestrowane stowarzyszenie oraz partię. Człowiek z dużymi pieniędzmi, pomysłem na naprawę Polski i dużą inteligencją.

Nie tak dawno pisał o akcji policji na prywatkę, w której uczestniczył jego syn. Był bardzo zdziwiony, podobnie jak jego potomek. Tymczasem cel akcji był oczywisty, zdyskredytować Palikota.

Gdyby podczas przeszukiwań znaleziono choć gram marichuany, zrobionoby z uczestników ćpunów albo handlarzy. Wystarczyłby dowolny pretekst i tego pretekstu szukano wielokrotnie. Pech chciał, że wszytko było legalnie i cała akcja służb specjalnych poległa. Cała akcja była naprawdę wielka: prokurator, psy służbowe i cała masa mundurowych.

Podczas wywiadów dziennikarze traktują Palikota jak kukiełkę, która właśnie postanowiła zatańczyć w świetle jupiterów. Żaden z nich nie chce lub też nie może wykazać się inteligencją i zapytać o problemy, które Palikot porusza.

Dla porówania rozłam w PiS dla dziennikarzy jest tematem poważnym, równie mocno poważnym jak urojenia Kaczyńskiego. Trwają spekulacje kto zostanie wyrzucony w tym tygodniu, czy powstanie PiS bis i ile miejsc dostaną w parlamencie.

Palikot zdobywa poparcie i tą wiadomość nie da się już pomijać. Już nie wystarczają sondażowe manipulacje. Teraz wg sondaży partia Palikota wchodzi do sejmu, a jego poparcie ciągle rośnie. Rośnie głównie dzięki temu, że rozmawia z ludźmi, wsłuchuje się w ich problemy i stara się znaleść rozwiązanie.

W Polsce nie jest dobrze, nawet jest źle… Palikot stworzył partię, która ma na celu rozbicie obowiązujących schematów w polityce. Nowa partia powstała z rozłamu PiS niczego nie zmieni, dlatego jej nikt się nie boi. Palikot może wywrócić do góry nogami polską politykę. Boją się tego politycy rządzący, politycy liczący na władzę, służby specjalne pociągające czasem za sznurki… a społeczeństwo patrzy z nadzieją, żę choć tym raze będzie lepiej.

Reklamy

Komentarze 2 to “Kto się boi Palikota?”

  1. miguelm75 Says:

    jak słychać, stowarzyszenie/partia „Polska jest najważniejsza” może liczyć na duże poparcie. i choć są kompletnie nie z mojej bajki, życzę im powodzenia, bo dają przynajmniej cień nadziei na to, że dialog z nimi będzie miał szansę być merytoryczny. czego, jak wiemy, Polsce niezwykle potrzeba.

  2. demokryt Says:

    PJN powstało jako grupa „wyrzuconych”, przy czym obecnie Prezes K. ogłosił amnestię, chyba że mieli coś wspólnego z Palikotem…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: