Reaktywacja – jesteśmy w matriksie ;)

11 kwietnia 2011


Witam wszystkich po długiej przerwie. Niestety czas nie jest z gumy, a mi osobiście ciągle go brakuje. Zamierzam wciąż przekazywać swoje przemyślenia i mam nadzieję, że taka przerwa więcej nie wystąpi.

Reaktywacja jest oczywista – znów nadaję. Ale jednocześnie mamy na naszym politycznym poletku ponowną reaktywację IV RP. Prezes K. na czele marszu z pochodniami, które przywodzą na myśl marsze faszystów międzywojennych i polowanie na czarownice, krąży z błędnym wzrokiem wokół pałacu prezydenckiego. Jest tak zajęty podczas tej rocznicy, że nawet zapomniał gdzie jest pochowany jego brat.

Skąd matrix? Żyjemy w świecie, gdzie każdy mówi co wolno robić, co wolno mówić. Zdarzają się nawet politycy, którzy mówią, jak należy myśleć. Na każdym kroku ludzie u władzy starają się ograniczać wolność i chcą wszystko kontrolować. Obecny rząd kolejny raz wprowadza zapisy, które zupełnie przypadkiem pozwalają na cenzurowanie internetu, który jak dotąd jest jedynym medium pozwalającym ominięcie każdej cenzury.

Pełna kontrola obywateli, a za oknem dzień świstaka. Kolejne wieczorne poszukiwania zaginionego krzyża w świetle pochodni. Kolejny raz przekrzykiwanie, czyja racja jest najmojsza. Nikt nie zajmuje się tym, że po uwolnieniu rynku pracy przez Niemcy ruszy kolejna fala emigracji. Nikt nie zastanawia się dlaczego cukier w Polsce jest ok. dwukrotnie droższy niż u naszych sąsiadów zachodnich i południowych.

Mamy kolejny rok wyborczy i kolejny festiwal pustych obietnic bez pokrycia. Wszak ciemny lud to kupi. Nie ma dyskusji co zrobić, by w Polsce było lepiej, jest za to dyskusja co kiedyś było.

Tak, to Polska właśnie…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: