Spis Powszechny, czyli Totalna Inwigilacja służb specjalnych

15 kwietnia 2011


Mamy spis powszechny, który podobno jest tylko do celów statystycznych. Tymczasem Wszystkie dane jakie podamy zostaną zapisane razem z numerem PESEL. Oznacza to, że w jednej bazie zostaną zebrane dane takie, jak: zarobki, miejsce zamieszkania, jakie płacimy rachunki, orientacja seksualna, czy jesteśmy karani, wyznanie itd.

To wszystko są dane wrażliwe, a całość danych przypisanych do konkretnej osoby dzięki numerowi PESEL. Na dodatek wszystko w jednej poręcznej bazie, do której dostęp będzie mieć ABW, a sprawa zaczęła się już kilka lat wcześniej na zlecenie kancelarii premiera…

ABW, o czym wiedzą nieliczni, jest podłączona do GUS własnym światłowodem i będzie mieć nieograniczony dostęp do tej bazy. Ankieterzy mają trafić do ok. 20% ludzi, ale akcja samodzielnego spisywania przez internet powiększy tą bazę znacząco, najlepiej by wszyscy byli spisani.

W ten sposób ABW będzie wiedzieć wszystko o obywatelach. Jest to kolejna próba kontrolowania obywateli przez rząd. Poprzednie, jak rejestr stron zakazanych, czy ostatnie zezwolenia na treści multimedialne w internecie wydawane przez KRRiT, pokazują kierunek w jakim zmierzają kolejne rządy. Kolejni włodarze pragną władzy absolutnej i będą robić wszystko, by tą władzę utrzymac.

Służby specjalne już mają nieograniczony dostęp do bilingów. Nikt nie kontroluje jak długo działa podsłuch, a podsłuchuje się linie telefoniczne z byle powodu. Każdy operator który działa na obszarze większym niż powiat, ma obowiązek udostępnić łącze do centrali telefonicznej i ruchu internetowego dla służb specjalnych.

Żyjemy w kraju, gdzie demokracja staje się jedynie sloganem. Instytucje typu ABW zbierają haki i potem wykorzystują do pociągania za sznurki. Kontrolowany przeciek kompromitujacy polityka czy też partię, to cena za nieposłuszeństwo.

A Ty? Na ile jesteś już inwigilowany?…

Jak zawsze dobrym linkiem opisującym problem jest vagla.pl:

http://prawo.vagla.pl/node/9018

Przy okazji inne ciekawe linki:

http://niepoprawni.pl/blog/3988/spis-powszechny-w-tej-formie-konstytucja-rzeczypospolitej-polskiej

http://bazagmin.pl/wiesci_samorzadowe/wiadomosci/83716/72/poufne_dane_o_polakach_trafia_do_superbazy

Artykuł z 2009 roku:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/141382,poufne-dane-o-polakach-trafia-do-superbazy.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: